Konserter Göteborg

Do 01/02/2018
Göteborg - Sticky Fingers Klubben
Stickylogo



Sticky Fingers Klubben , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Inledande runda #1
18.30 Dörrana öppnar
19.00 Ninety6
19.30 Nick Yermo
20.00 Spirit of Redemption
20.30 Himiltungl
21.00 Suburban Clinic
21.30 Blacklight
22.00 Ilusio
22.30 Sabina Högdahl
Nattklubb efter konserterna.



Fr 02/02/2018
Göteborg - Sticky Fingers Klubben
Stickylogo



Sticky Fingers Klubben , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Inledande runda #2
18.30 Dörrana öppnar
19.00 Louean
19.30 Marcus Alexander
20.00 Kvit
20.30 All Of Our Sons
21.00 Pharmacist
21.30 Josephi
22.00 Primordial
22.30 The Parity Complex
Nattklubb efter konserterna.



Sa 03/02/2018
Göteborg - Sticky Fingers Klubben
Stickylogo



Sticky Fingers Klubben , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Inledande runda #3
18.30 Dörrarna öppnar
19.30 Onemillow
20.00 Climbing Up The Walls
20.30 Apollo
21.00 Ock
21.30 Norm
22.00 Constant Street
22.30 Temper Fi
Nattklubb efter konserterna.



Fr 23/02/2018
Göteborg - Sticky Fingers Klubben
Stickylogo



Sticky Fingers Klubben , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Inledande runda #4
18.30 Dörrarna öppnar
19.00 Seedna
19.30 Inveil
20.00 Rocket Leg
20.30 Dedh Dimak
21.00 Calliope
21.30 Recreated
22.00 Jag och Ellen
22.30 Downfall Era
Nattklubb efter konserterna.



Sa 24/02/2018
Göteborg - Sticky Fingers Klubben
Stickylogo



Sticky Fingers Klubben , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Inledande runda #5
17.45 Dörrarna öppnar
18.00 Lord of Cyclopes
18.30 Dockk
19.00 Even In Sunshine
19.30 Dahlia
20.00 Sign By Sound
20.30 Dead Bastards
21.00 Dienamic
21.30 Straitjacket Union
22.00 Blue Door
22.30 OX
Nattklubb efter konserterna.



Do 15/03/2018
Göteborg - Sticky Fingers Top Floor
Stickylogo



Sticky Fingers Top Floor , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Semifinal #1
19.00 Dörrarna öppnar
19.30 Josephi
20.00 Blacklight
20.30 The Parity Complex
21.00 Temper Fi
21.30 Spirit of Redemption
22.00 All Of Our Sons
22.30 Downfall Era



Fr 16/03/2018
Göteborg - Sticky Fingers Top Floor
Stickylogo



Sticky Fingers Top Floor , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Semifinal #2
18.30 Dörrarna öppnar
19.00 Dahlia
19.30 Sabina Högdahl
20.00 Sign by Sound
20.30 Dedh Dimak
21.00 Kvit
21.30 OCK
22.00 Primordial Flame
22.30 Norm
23.00 Blue Door
Nattklubb efter konserterna.



Sa 17/03/2018
Göteborg - Sticky Fingers Top Floor
Stickylogo



Sticky Fingers Top Floor , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Semifinal #3
18.00 Dörrarna öppnar
18.30 Recreated
19.00 Constant Street
19.30 Suburban Clinic
20.00 Straitjacket Union
20.30 Ilusio
21.00 Calliope
21.30 Apollo
22.00 OX
22.30 Jag och Ellen
23.00 Dienamic
Nattklubb efter konserterna.



Fr 04/05/2018
Göteborg - Sticky Fingers Top Floor
Stickylogo



Sticky Fingers Top Floor , Kaserntorget 7


Sticky lokal web

Göteborgsfinal 2018:
19.00 Dörrarna öppnar
19.30 Downfall Era
19.55 All of Our Sons
20.20 Apollo
20.45 Sabina Högdahl
21.10 Dienamic
21.35 Blue Door
22.00 Ilusio
22.25 OCK
22.50 OX
23.15 Jag och Ellen
23.40 Temper Fi
Nattklubb efter konserten.



ANMÄLAN